Nie damy się upodlić.

kwi 13, 2017 | Aktualnosci

Mój stosunek do Tajnych Współpracowników służb bezpieczeństwa jest powszechnie znany i to od dawna. Dowodem na to jest tekst mojego autorstwa umieszczony  w marcu 2016 (!) roku na ogólnopolskim portalu przy okazji sprawy Jerzego Zelnika kliknij . Obecne stanowisko nie jest więc potrzebą chwili, ale utrwalonym i konsekwentnym poglądem na to, jakimi zasadami powinniśmy się kierować w życiu. Bo albo oprzemy się na zasadach albo nie będzie nas wcale.

Związek zawodowy musi być niezależny, bo gdy chodzi na czyimś pasku, traci swoją rację bytu i to jest między innymi powód, dla którego jestem zwolennikiem wprowadzenia w związku pełnej lustracji, kadencyjności oraz jawności oświadczeń majątkowych członków komisji zakładowych. Bo jak śpiewają skowronki  – niektórzy przewodniczący całkiem pokaźnie sobie dorabiali do pensji i stąd ich ogromne zaangażowanie w obronę starego układu.

Jeszcze raz podkreślam: moje jednoznacznie negatywne  stanowisko w sprawie tych, co to wybierali lekki chlebek współpracy z WSW czy SB. To oni zwalniali ludzi, pozostawiając ich bez środków do życia. To oni nie pozwalali dzieciom opozycjonistów kończyć studiów tylko dlatego, że któryś z rodziców miał odwagę walczyć z komuną.

My teraz, kiedy wreszcie nadszedł czas sprawiedliwości, nie możemy się tak upodlić. Musimy pokazać różnicę. Nikogo nie wolno pozbawiać  środków do życia, bo to stawia nas w jednym szeregu z bandytami z SB. Trzeba też pamiętać, że w wolnym kraju prawo reguluje tego typu sprawy. Związkowcy po zakończeniu funkcji mają ochronę stosunku pracy jeszcze przez rok, a osoby w wieku emerytalnym podlegają ochronie stosunku pracy na podstawie kodeksu pracy.

Wielu ludzi dopytuje mnie o szczegóły dotyczące zachowania niektórych związkowców w czasie konsolidacji oraz prywatyzacji Medicalu. Pozwolę sobie  wrócić do opisania tych spraw już po Świętach Wielkiej Nocy.

Sławomir Kamiński

Przewodniczący Zarządu Oddziału

NSZZ Solidarność

http://www.mpolska24.pl/post/11636

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

10 + 6 =