Moc atrakcji na 35-lecie "Solidarności"

lip 2, 2015 | Aktualnosci

Występ Chrisa de Burgh uświetni obchody 35- lecia powstania NSZZ “Solidarność”. Dodatkową atrakcją będzie koncert “MY Naród” na dużej scenie, a także występy BoneyM i Papa Dance. Dla całych rodzin przewidziano  liczne zabawy i konkursy.
Wszystko to organizowane jest w ramach pikniku “Solidarność pokoleń”, który odbędzie się 29 sierpnia na terenie Stoczni Gdańskiej, od godz.15. Wcześniej ok. godz. 14 na Placu Solidarności odbędzie się demonstracja, którą zakończy uroczyste składanie kwiatów pod brama nr 2 Stoczni Gdańskiej.
W czasie festynu wystąpi Papa Dance i BoneyM (godz.15). O godz.19 rozpocznie się transmitowany przez TVP koncert “My Naród”,  na którym zespoły z całej Polski zagrają kultowe przeboje lat 80- tych. O godz. 21.30 na scenę wyjdzie irlandzki wokalista i gitarzysta Chris de Burgh.
W chwili obecnej zarządy regionów organizują nabór chętnych do udziału rocznicowej imprezie.
Szczegółowy program ogłosi Piotr Duda, szef Związku podczas konferencji prasowej, zaplanowanej na 22 lipca. Tego dnia “Solidarność” rusza z promocją wydarzenia.