Grupa Azoty ma dwóch nowych wiceprezesów

lip 5, 2013 | Z kraju

Rada Nadzorcza Grupy Azoty powołała do zarządu spółki Marka Kapłuchę oraz Mariana Rybaka. Obaj nowi wiceprezesi wchodzili dotychczas w skład zarządu Zakładów Azotowych Puławy.
Tym samym obecnie zarząd największej polskiej firmy chemicznej jest siedmioosobowy. Oprócz powołanych w czwartek dwóch nowych wiceprezesów w skład jego wchodzą Paweł Jarczewski (prezes); wiceprezesi Andrzej Skolmowski, Witold Szczypiński i Krzysztof Jałosiński oraz członek zarządu Artur Kopeć.

Marek Kapłucha to członek zarządu Grupy Azoty Puławy S.A. od 2009 r. Powołany ponownie na stanowisko Członka Zarządu uchwałą Rady Nadzorczej w dniu
16.11.2012 r.
W przeszłości m.in. dyrektor sprzedaży Kraft Foods Int. East Adriatic Markets (8 krajów), członek zarządu. Od czerwca 2013 r. wiceszef Fertilizers Europe (stowarzyszenie europejskich producentów nawozów).

Marian Rybak to absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Lublinie, Instytutu Technologii i Eksploatacji Maszyn, specjalność Obrabiarki, narzędzia i technologia budowy maszyn.

Od 01.08.2008 r. (od 15.12.2009 r. wiceprezes zarządu). Powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu uchwałą rady nadzorczej 16 listopada 2012 r