35 lat NSZZ Solidarność i Lubelskiego Lipca – wystawa plenerowa.

cze 22, 2015 | Aktualnosci

Region Środkowowschodni NSZZ ?Solidarność? i Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zapraszają na plenerową wystawę ( Plac Szopena pod Urzędem Miasta Puławy) , związaną z obchodami 35 rocznicy Lubelskiego Lipca. Wykorzystane w niej materiały pochodzą ze zbiorów Lubelskiego Oddziału IPN oraz Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ ?Solidarność? Cel jaki przyjęli organizatorzy to przybliżenie wydarzeń związanych ze strajkami na Lubelszczyźnie w lipcu 1980 roku, powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ?Solidarność? oraz przedstawienie, czym Związek zajmuje się współcześnie.

Podczas trwania ekspozycji w Puławach w dniach od 22 do 29 czerwca w godzinach od 14.00 do 17.00, będzie można dowiedzieć się, jak NSZZ Solidarność pomaga pracownikom, a także uzyskać pomoc prawną w sprawach z zakresu prawa pracy. Oprócz tego w dniu 24 czerwca 2015 od godziny 11.00 do 14.00 będzie udostępnione stoisko IPN z materiałami dotyczącymi historii związku zawodowego i nie tylko. Natomiast w dniu 25 czerwca 2015 r. w godzinach od 15.00 do 17.00 dyżur będzie pełnił radca prawny Zarządu Regionu specjalista z zakresu prawa pracy, który będzie udzielał darmowych porad prawnych, a w dniu 26 czerwca 2015 r. w godz. od 12.00 do 14.00, podobny dyżur będzie miał prawnik, specjalista od problemów upadłości konsumenckiej,u którego również będzie można uzyskać darmową poradę prawną. Oprócz Puław wyżej wspomniana wystawa będzie gościć jeszcze w 12 miastach powiatowych naszego regionu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.